Kasvuhakuisten yritysten
strateginen kumppani

Autamme yritysjohtajia laatimaan kestävän kasvun strategiset linjaukset ja viemään ne käytäntöön.

BrandWorxx on kilpailuedun ja brändin strategiseen johtamiseen erikoistunut liikkeenjohdon konsultointitoimisto, joka auttaa asiakkaitaan kasvamaan ja menestymään vahvemman kilpailustrategian kautta.

Brändi rakentuu asiakkaan kokemuksesta. Sen vuoksi hahmotamme tulevaisuuden kasvun tekijät ja kasvusegmentit paitsi yrityksen vahvuuksien ja markkina-analytiikan, myös kuluttajakäyttäytymisen syvällisen ymmärryksen kautta.

Brändin tehtävä on kasvattaa yritysarvoa. Yli 20 vuoden kehitystyön tuloksena syntynyt kokonaisvaltainen kilpailuedun johtamisen menetelmämme mahdollistaa liiketoiminnan brändivetoisen kehittämisen ja tuo näkyviin strategian ja toimenpiteiden vaikutukset rahassa mitattavina tuloksina.

Jari Taipale
CEO, Senior Consultant

+358 40 530 3501
jari.taipale@brandworxx.com

Mari Suistola
Senior Consultant

+358 45 631 6761
mari.suistola@brandworxx.com

Lauri Sipilä
Senior Consultant

+358 40 503 4313
lauri.sipila@brandworxx.com

Ilkka Muukkonen
Analyst

+358 50 321 7068
ilkka.muukkonen@brandworxx.com

Tommi Huuska
Senior Consultant

+358 44 294 8855
tommi.huuska@brandworxx.com

Jenni Tontti
Consultant

+358 40 750 8821
jenni.tontti@brandworxx.com

Janne Keltanen
AD

+358 40 732 2092
janne.keltanen@brandworxx.com

Miisa Taskinen
Consultant

+358 400 477 472
miisa.taskinen@brandworxx.com

Tapio Wento
Senior Consultant

+358 40 132 9356
tapio.wento@brandworxx.com

Sakari Hyrkkö
Communications Consultant

+358 50 533 3302
sakari.hyrkko@brandworxx.com

Jean-Christophe Francet
Senior Consultant

+41 79 230 7249

Andreas Kåll
Analyst

+358 40 7069 258
andreas.kall@brandworxx.com

Jesse Holopainen
Project Manager

+358 40 504 9445
jesse.holopainen@brandworxx.com

Roope Jääskeläinen
Project Manager

+358 50 917 9181
roope.jaaskelainen@brandworxx.com

Sijainti

Kumppaneitamme

WheelQ on metodiikkamme pohjalta vuonna 2015 perustettu ohjelmistoyritys, joka tuottaa yrityksille pilvipohjaisen palvelun asiakkaiden ostopäätösten analysointiin ja niihin vaikuttamiseen. WheelQ on Suomen nopeimmin kasvava start-up-yritys.
www.wheelq.com

Roschier on johtava pohjoismainen asianajotoimisto, jolla on toimistot Helsingissä ja Tukholmassa. Roschier tuottaa IPR-analyysit kaikkiin brändin vahvuuden määrityksiimme.
www.roschier.com

Kansainvälinen standardoimisjärjestö ISO on määrittänyt brändin rahallisen arvon (ISO 10668) ja brändin kokonaisarvioinnin (ISO 20671) standardit. BrandWorxx on standardit laatineen kansainvälisen kollegion ainoa suomalainen jäsen ja ollut mukana työssä alusta asti.
ISO 20671